Обновената Клиника по токсикология в „Пирогов” ще бъде открита на 15 април
Напълно обновената Клиника по токсикология на УМБАЛСМ „Пирогов” ще бъде открита утре – 15 април, петък, съобщиха от пресцентъра на лечебното заведение. Събитието ще започне в 12.00 часа.
Клиниката разполага с уникално за страната детско отделение с 10 легла и 20 легла в отделението за възрастни. Уникална е и структурата на клиниката, поясни нейният началник доц. Анета Хубенова.
В клиниката действат химическа лаборатория, психиатричен сектор, рехабилитация и информационен център, единствен в страната. В него се съхранява информация за всички вредни вещества, които се внасят или произвеждат в България.
В детското отделение годишно се оказва висококвалифицирана медицинска помощ на 800 малки пациенти. А в отделението за възрастни се лекуват 1600 души. Токсиколозите, които работят тук, имат и специалност детски, вътрешни болести и спешна медицина.
11.04.2026 ()
Днес е Велика събота. » Прочети
10.04.2026 ()
Притеснявате ли се, че не приемате достатъчно протеин? Дълги години аз не се притеснявах. » Прочети
10.04.2026 ()
В дните на Страстната седмица спазваме великденски пост, което означава, че се храним без месо и без млечни продукти. » Прочети
10.04.2026 ()
Страстният петък е най-строгият ден в предвеликденската подготовка и най-тъжният ден сред християните. » Прочети
9.04.2026 ()
На Велики четвъртък по традиция се боядисват яйцата. » Прочети
9.04.2026 ()
Четвъртият ден от Страстната седмица - Велики четвъртък - е не само време за пречистване, но и период, когато веднъж в годината се приготвя специална сол, която според вярващите има голяма лечебна и предпазваща сила. » Прочети
9.04.2026 ()
Изкуство върху великденските яйца. » Прочети
9.04.2026 ()
Велики четвъртък е специален ден в християнската традиция, който символизира пречистването на тялото, дома и душата. » Прочети
8.04.2026 ()
Eксперти по извънземни твърдят, че мощен извънземен живот съществува във Вселената, който е извън контрола на всяко правителство, и може да заличи живота на Земята. » Прочети