НОВИНИ

БЛС с условия за подписването на НРД

22 ноември 2010 17:15 | Коментари: 0
БЛС с условия за подписването на НРД

Българският лекарски съюз постави три условия, за да продължи преговорите за подписването на Национален рамков договор с Националната здравноосигурителна каса за 2011 година, съобщава Дарик радио.

Първото условие е договорът да определя цените и обемите на медицинските дейности. В момента това се извършва от работна група към Министерството на финансите.

Второто условие е да се спазват стриктно от страна на НЗОК сроковете за заплащане на изпълнителите на медицинска помощ. Третото условие е да се прекратят всякакви претенции от страна на здравната каса към лечебни заведения или лекари по отношение на надвишени бюджети или регулативни стандарти за минали периоди.

Представителите на съсловната организация и здравната каса са се разбрали да продължат преговорите по подписване на договора.

Опции: Изпрати на приятел, Абонирай се за дума
Сподели:
Novinite.bg
Виж коментари (0)   |   » Коментирай
СВЪРЗАНИ СТАТИИ
ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ
Няма коментари
НАПИШИ КОМЕНТАР:
* ИМЕ: E-MAIL:
* КОМЕНТАР:
  * КОД ЗА СИГУРНОСТ:   Въведете кода от картинката: security code

* Полетата маркирани със звезда са задължителни. Вашият e-mail адрес няма да бъде публикуван публично.

Тъй като бихме искали форумът да е място за честни, откровени и интересни мнения, най-любезно молим да използвате учтив и неагресивен тон в постингите си.
Всяко мнение, което подтиква към расова или полова ненавист, към тероризъм, както и написаното на вулгарен език, ще бъде изтривано веднага. Откровени рекламни съобщения, особено тези с поставени хиперлинкове без никаква връзка с обсъжданите теми, ще бъдат квалифицирани като спам и няма да бъдат толерирани.
ОЩЕ ОТ НОВИНИ:

Болезнената менструация може да е признак за сериозни здравословни проблеми

13.11.2025 (Коментари: 0)

Болезнената менструация или дисменорея може да е признак за сериозни здравословни проблеми, предупреждават гинеколози и ендокринолози. » Прочети

Парични постъпчения за тези зодии до края на ноември

13.11.2025 (Коментари: 0)

Ноември месец е истински благосклонен за 3 от зодиакалните знаци. » Прочети

Светлана Василева показа синините от среднощния екшън с нвото си гадже (СНИМКИ)

12.11.2025 (Коментари: 0)

Плеймейтката Светлана Василева показа физическите следи от онзиденшната разправия с новия й приятел, който уж не бил милионерът Александър Зиковски. » Прочети

Защо скуката може да е полезна

12.11.2025 (Коментари: 0)

Склонни сме да мислим за скуката като за признак на апатия и безделие. » Прочети

Жените, родени на тези дати, са под мощната защита на Висшите сили

12.11.2025 (Коментари: 0)

Лесно е да се види как житейските пътища на определени хора са забележително гладки. » Прочети

Пет ползи за здравето от спанака

11.11.2025 (Коментари: 0)

Сред зеленолистните зеленчуци, спанакът се отличава с най-високото съдържание на хранителни вещества и антиоксиданти. » Прочети

Не една, а 4 телевизии искат Георги Тошев

11.11.2025 (Коментари: 0)

Не една, не две, не три, а цели 4 телевизии чакат Жоро Тошев, след като преди няколко седмици напусна Би Ти Ви и предаването "Преди обед", в което беше творчески директор. » Прочети