Българка създаде разтворима бира
Младият учен Виктория Карачорова създаде разтворима бира под формата на хапче, съобщава Дарик радио. Карачорова ще презентира продукта си на изложението „Пътят на иновацията“, коeто е част от традиционното участие на Русенския университет в Европейската нощ на учените. На семинара авторите ще представят иновативните си предложения, класирани след конкурс на първите шест места, пред представители на индустрията – потенциални потребители на иновативните идеи, и пред учени от Русенския университет и региона. В рамките на програмата студенти, докторанти и млади учени са разработвали иновативни идеи със или без консултация от научен ръководител. На 2 юли е бил обявен конкурс. От подадените 27 иновативни предложения са класирани 20. Те са отпечатани в сборника „Гласът на науката“ и ще участват в постерна изложба „От лабораторията към индустрията“.
7.03.2017 / Екип на Doctoronline.bg ()
Съществуват много поверия, свързани с най-женския празник - осми март. » Прочети
25.12.2016 / Екип на Doctoronline.bg ()
Разбира се, кой не иска да знае?! » Прочети
23.11.2016 ()
Широко разпространеното мнение, че прекратяването на вредния навик зависи от волята, беше развенчано с новото изследване на американски учени от Северна Каролина.
» Прочети
10.04.2013 ()
Добра новина за тези, които предпочитат дългите разходки пред изморителното тичане.
» Прочети
8.04.2013 ()
Мъжете с оредяваща на темето коса, изглежда, са по-застрашени от сърдечни болести в сравнение със своите връстници с младежки гъста прическа. » Прочети
27.03.2013 ()
Повечето жени не си представят, че почистването на дома може да им осигури не само чистота, но и стройна фигура.
» Прочети
26.03.2013 ()
Екип от изследователи от Швеция откриха още една лоша последица от високото кръвно налягане и сърдечните болести – увреждането на зъбите.
» Прочети
25.03.2013 ()
Преди се смяташе, че обезмасленото мляко поддържа здравословното тегло на децата, но ново проучване разкри, че помага за напълняване.
» Прочети
22.03.2013 ()
Американски диетолози препоръчват да добавите червените хранителни продукти към ежедневното си меню, за да съхраните младостта си, предаде БГНЕС.
» Прочети
16.03.2013 ()
Приспивателните таблетки могат да помогнат за подобряването на паметта и да открият път към намирането на лекарство срещу деменция, предаде БГНЕС.
» Прочети
Колко таблетки са създадени до момента. Нула ли? :D :D :D