НОВИНИ

Няма да бъдат допуснати повече случаи като този в „Шейново“

23 ноември 2011 14:25 | Коментари: 0
Няма да бъдат допуснати повече случаи като този в „Шейново“

Здравната комисия към Столичния общински съвет ще подготви доклад за починалата родилка в болница „Шейново“ – какви са причините и какви мерки се предлагат, за да бъдат избегнати такива случаи в бъдеще. Това каза в интервю за Агенция „Фокус“ Николай Стойнев, заместник-председател на Столичния общински съвет. По думите му  в последните години в болница „Шейново“ са направени инвестиции в подобряване на апаратурата, на сградата за близо 2.5 млн. лева. „Това, разбира се, води до резултати – над 8000 раждания са се случили в болницата за последните две години. И като цяло - тя е водеща болница в България в това отношение. Но такива инциденти, разбира се, вредят на реномето. Много е важно да има механизъм, за да може лекарите, които действат в такива случаи, при вземането на решение да са категорично убедени и дори и при най-малки съмнения да бъде оказана помощ на хората“, каза Николай Стойнев.
Ръководството на болницата, както и ние сме заинтересовани, първо, да се установи цялата истина и след това, естествено, виновните лица да бъдат наказани и да предприемем стъпки, така че да не се повтарят тези случаи, заяви Стойнев.

Опции: Изпрати на приятел, Абонирай се за дума
Сподели:
Novinite.bg
Виж коментари (0)   |   » Коментирай
СВЪРЗАНИ СТАТИИ
ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ
Няма коментари
НАПИШИ КОМЕНТАР:
* ИМЕ: E-MAIL:
* КОМЕНТАР:
  * КОД ЗА СИГУРНОСТ:   Въведете кода от картинката: security code

* Полетата маркирани със звезда са задължителни. Вашият e-mail адрес няма да бъде публикуван публично.

Тъй като бихме искали форумът да е място за честни, откровени и интересни мнения, най-любезно молим да използвате учтив и неагресивен тон в постингите си.
Всяко мнение, което подтиква към расова или полова ненавист, към тероризъм, както и написаното на вулгарен език, ще бъде изтривано веднага. Откровени рекламни съобщения, особено тези с поставени хиперлинкове без никаква връзка с обсъжданите теми, ще бъдат квалифицирани като спам и няма да бъдат толерирани.
ОЩЕ ОТ НОВИНИ:

Опасни ли са ГМО храните? Биолог разби най-големите митове за генното инженерство

11.04.2026 (Коментари: 0)

Въпреки че ГМО продуктите (генетично модифицирани организми) са част от ежедневието ни от десетилетия, те все още са обект на разгорещени спорове. » Прочети

Азарей: Марс влезе в Овен! Само това ни липсваше!

11.04.2026 (Коментари: 0)

Само това ни липсваше! Марс в Овен!Та, той така ще се активира, че само, ако човек се захване със спорт ще съумее да трансформира подобна мощна енергия в съзидателна посока. » Прочети

5 признака, че не приемате достатъчно протеин

10.04.2026 (Коментари: 0)

Притеснявате ли се, че не приемате достатъчно протеин? Дълги години аз не се притеснявах. » Прочети

Постни рецепти за Разпети петък

10.04.2026 (Коментари: 0)

В дните на Страстната седмица спазваме великденски пост, което означава, че се храним без месо и без млечни продукти. » Прочети

Разепи петък е, най-тъжният ден за християните. Вижте какво НЕ се прави

10.04.2026 (Коментари: 0)

Страстният петък е най-строгият ден в предвеликденската подготовка и най-тъжният ден сред християните. » Прочети

Боядисахте ли яйцата? Ето какво символизират цветовете им

На Велики четвъртък по традиция се боядисват яйцата. » Прочети

Четвъртъчната сол пази от болести и злини, ето как се приготвя

Четвъртият ден от Страстната седмица - Велики четвъртък - е не само време за пречистване, но и период, когато веднъж в годината се приготвя специална сол, която според вярващите има голяма лечебна и предпазваща сила. » Прочети