НОВИНИ

УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ на протест. Искат нов директор

4 октомври 2011 15:00 | Коментари: 0
УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ на протест. Искат нов директор

Над 130 лекари и медицински сестри от Университетската болница „Св. Иван Рилски“ в София протестираха тази сутрин срещу директора на лечебното заведение Дечо Дечев. Медицинските специалисти от Клиниката по неврохирургия се обявиха против инсталираните камери за видеонаблюдение и следене в операционните зали, съобщава Дарик. В отговор директорът на болницата заяви, че по този начин следи за нарушения в клиниката.

Според работещите в Клиниката по неврохирургия в „Св. Иван Рилски“ чрез поставените камери в операционните се наблюдават половите органи на пациентите, като по този начин се нарушават човешките им права. Директорът на болницата д-р Дечо Дечев от своя страна заяви, че по този начин контролира работата в клиниката. По думите му са открити много злоупотреби, за които е сезирал Министерството на здравеопазването.

Освен това според протестиращите директорът на лечебното заведение е сключил договор за обществена поръчка за над 2 милиона лева в нарушение на решение на Комисията за защита на конкуренцията за ново разглеждане на поръчката. Причината е, че договорът е бил сключен въпреки отрицателното становище на специалистите от клиниката.

Лекарите били принуждавани да изписват консумативите на определената фирма, въпреки че качеството на продуктите на други фирми било по-добро.

По думите на Дечев комисията, която е избрала фирмата, е определена лично от шефа на Клиниката по неврохирургия проф. Венцислав Бусарски. Освен това до този момент не е продаден нито един продукт.

Медицинските специалисти настояват за оставката на Дечо Дечев. Той от своя страна заявява, че само министърът на здравеопазването може да реши дали да има смяна в ръководството.

Опции: Изпрати на приятел, Абонирай се за дума
Сподели:
Novinite.bg
Виж коментари (0)   |   » Коментирай
СВЪРЗАНИ СТАТИИ
ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ
Няма коментари
НАПИШИ КОМЕНТАР:
* ИМЕ: E-MAIL:
* КОМЕНТАР:
  * КОД ЗА СИГУРНОСТ:   Въведете кода от картинката: security code

* Полетата маркирани със звезда са задължителни. Вашият e-mail адрес няма да бъде публикуван публично.

Тъй като бихме искали форумът да е място за честни, откровени и интересни мнения, най-любезно молим да използвате учтив и неагресивен тон в постингите си.
Всяко мнение, което подтиква към расова или полова ненавист, към тероризъм, както и написаното на вулгарен език, ще бъде изтривано веднага. Откровени рекламни съобщения, особено тези с поставени хиперлинкове без никаква връзка с обсъжданите теми, ще бъдат квалифицирани като спам и няма да бъдат толерирани.
ОЩЕ ОТ НОВИНИ:

Опасни ли са ГМО храните? Биолог разби най-големите митове за генното инженерство

11.04.2026 (Коментари: 0)

Въпреки че ГМО продуктите (генетично модифицирани организми) са част от ежедневието ни от десетилетия, те все още са обект на разгорещени спорове. » Прочети

Азарей: Марс влезе в Овен! Само това ни липсваше!

11.04.2026 (Коментари: 0)

Само това ни липсваше! Марс в Овен!Та, той така ще се активира, че само, ако човек се захване със спорт ще съумее да трансформира подобна мощна енергия в съзидателна посока. » Прочети

5 признака, че не приемате достатъчно протеин

10.04.2026 (Коментари: 0)

Притеснявате ли се, че не приемате достатъчно протеин? Дълги години аз не се притеснявах. » Прочети

Постни рецепти за Разпети петък

10.04.2026 (Коментари: 0)

В дните на Страстната седмица спазваме великденски пост, което означава, че се храним без месо и без млечни продукти. » Прочети

Разепи петък е, най-тъжният ден за християните. Вижте какво НЕ се прави

10.04.2026 (Коментари: 0)

Страстният петък е най-строгият ден в предвеликденската подготовка и най-тъжният ден сред християните. » Прочети

Боядисахте ли яйцата? Ето какво символизират цветовете им

На Велики четвъртък по традиция се боядисват яйцата. » Прочети

Четвъртъчната сол пази от болести и злини, ето как се приготвя

Четвъртият ден от Страстната седмица - Велики четвъртък - е не само време за пречистване, но и период, когато веднъж в годината се приготвя специална сол, която според вярващите има голяма лечебна и предпазваща сила. » Прочети