Анатомия на окото. Кога имаме проблем?
За да попадне светлината в окото, първо трябва да премине през роговицата – най-предната прозрачна част на зрителния орган. Тя осигурява 60% от диоптричната (пречупвателната) сила на окото. След пречупването на светлинните лъчи от роговицата те преминават през зеницата. Тя представлява отвор на ириса, променящ се според интензивността на светлината. Ирисът от своя страна придава цвета на окото.
След зеницата светлината преминава през лещата, която има способността да променя пречупвателната си сила в зависимост от отдалечеността на наблюдавания предмет, като по този начин спомага получаваният образ винаги да бъде на фокус.
При нормалните очи след лещата светлината преминава през стъкловидното тяло – гелообразна структура, която изпълва окото отвътре и му придава сферична форма. Най-накрая образът от наблюдавания предмет попада върху ретината във фокусиран вид. Централната част на ретината, отговаряща за ясното виждане, се нарича макула. Ретината е изградена от милиони светлочувствителни клетки, най-вътрешната част от които с дългите си нервни окончания образуват снопа на зрителния нерв. Зрителният нерв предава зрителните дразнения към мозъка, където те се възприемат като образ.
За да сте сигурни, че нямате проблем с очите, елате да ги прегледаме – безплатен очен тест, организиран от DoctorOnline.bg и партньорите ни от Оптики „Фокс“.
Ако пък желаете да се възползвате от услугите и дойдете на безплатния очен тест, получавате 50% отстъпка от продуктите на оптиката.
Всичко това на 4 юли, понеделник, от 7:30 до 19:30 на Попа (Паметника на Патриарх Евтимий).
Проблем имаме когато не можем да намерим компетентен Очен лекар който да познава структурата на Оптичната система на човешкия зрителен орган и не познава неговото поведение в различни ситуации!
Тогава трябва сам, да разбереш какво представляват тези !
Защото не можеш да очакваш това от ограничения интелект и знания на един очен лекар! Ако ще и да е Академик!
iskam sini le6ti no ne za zrenie a za cvqt