НОВИНИ

Акция в защита на правата на пациента

25 ноември 2010 10:14 / Галин Петков | Коментари: 0
Акция в защита на правата на пациента

Акция в защита на правата на пациента ще се проведе днес в София. Инициативата е по повод документа „Информирано съгласие“, който всеки от нас трябва да подпише, постъпвайки в болница. Мотото на изявата е „Информирано ли се съгласяваш“.

С нея ще бъде отбелязан Международният ден за премахване насилието към жените – 25 ноември, обясни Милена Николова, председател на Сдружение „Естествено“. Акцията ще се проведе пред „Майчин дом“ – София, в 11 ч., както и пред САГБАЛ „Проф. д-р Д. Стаматов“ във Варна.

„Рано или късно на всеки от нас понякога му се налага да постъпи в болница. Обикновено едва тогава разбираме за документа „Информирано съгласие“, който трябва да се подпише от пациента преди медицинските интервенции. Когато подписвате документ, който пряко ви касае, изчитате ли всичко до най-малката подробност, включително „малките букви“, коментираха от сдружението.

Инициативата е по идея на сдружение „Естествено“ и групата „Родилница“. И двете организации обединяват активисти за естествено раждане и отглеждане на децата в хармония с природата. Те ще раздават брошури за правата на пациента, ще бъде подписано и писмо до Министерството на здравеопазването и НЗОК.

Опции: Изпрати на приятел, Абонирай се за дума
Сподели:
Novinite.bg
Виж коментари (0)   |   » Коментирай
СВЪРЗАНИ СТАТИИ
ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ
Няма коментари
НАПИШИ КОМЕНТАР:
* ИМЕ: E-MAIL:
* КОМЕНТАР:
  * КОД ЗА СИГУРНОСТ:   Въведете кода от картинката: security code

* Полетата маркирани със звезда са задължителни. Вашият e-mail адрес няма да бъде публикуван публично.

Тъй като бихме искали форумът да е място за честни, откровени и интересни мнения, най-любезно молим да използвате учтив и неагресивен тон в постингите си.
Всяко мнение, което подтиква към расова или полова ненавист, към тероризъм, както и написаното на вулгарен език, ще бъде изтривано веднага. Откровени рекламни съобщения, особено тези с поставени хиперлинкове без никаква връзка с обсъжданите теми, ще бъдат квалифицирани като спам и няма да бъдат толерирани.
ОЩЕ ОТ НОВИНИ:

Златен дъжд за трии зодии от 13 до 19 април. Сред тях ли сте?

13.04.2026 (Коментари: 0)

В седмицата от 13 до 19 април 2026 година три зодиакални знака привличат финансов успех, според западни астролози. » Прочети

Започва Светлата седмица: Ето какво се прави през всеки от дните й, а какво е забранено

13.04.2026 (Коментари: 0)

На втория ден след Великден според православната традиция започва Светлата седмица - време, в което се прославят светите апостоли и Света Богородица. » Прочети

Честито Воскресение Христово!

12.04.2026 (Коментари: 0)

Честито Воскресение Христово!Нека има мир и любов в сърцата! Нека бъдем по-смирени, по-добри, по-обичащи! Нека умеем да ценим малките неща и да се наслаждаваме на живота!Христос воскресе!Екипът на fitwell. » Прочети

Опасни ли са ГМО храните? Биолог разби най-големите митове за генното инженерство

11.04.2026 (Коментари: 0)

Въпреки че ГМО продуктите (генетично модифицирани организми) са част от ежедневието ни от десетилетия, те все още са обект на разгорещени спорове. » Прочети

Азарей: Марс влезе в Овен! Само това ни липсваше!

11.04.2026 (Коментари: 0)

Само това ни липсваше! Марс в Овен!Та, той така ще се активира, че само, ако човек се захване със спорт ще съумее да трансформира подобна мощна енергия в съзидателна посока. » Прочети

5 признака, че не приемате достатъчно протеин

10.04.2026 (Коментари: 0)

Притеснявате ли се, че не приемате достатъчно протеин? Дълги години аз не се притеснявах. » Прочети

Постни рецепти за Разпети петък

10.04.2026 (Коментари: 0)

В дните на Страстната седмица спазваме великденски пост, което означава, че се храним без месо и без млечни продукти. » Прочети